Úvod > O nás > Zprávy z redakce > Jak ovládnout lidi

Jak ovládnout lidi

20. 09. 2016

Kniha Na co lidé slyší vysvětluje, jak pracuje podvědomí posluchačů a čím se liší řeč vůdců od těch ostatních

Proč někdo dokáže lidi strhnout k tomu, aby ho následovali třeba do pekla, a jiného nikdo neposlouchá? Co je onou tajnou esencí, která odlišuje řeč vůdců od těch ostatních? Jak správně namíchat koktejl fyzických, slovních a hlasových signálů, který rozhoduje o tom, kdo se dostane na vrchol a kdo navždy zůstane v údolí?
Pokud hledáte odpověď na tyto otázky, najdete je v knize Na co lidé  slyší od Simona Lancastera.  Lancaster, autor projevů britských ministrů i generálních ředitelů světových korporací, vám nabízí své celoživotní zkušenosti okořeněné typickým britským humorem, mírnou dávkou cynismu a hlubokým pochopením toho, na co my všichni – i když si to třeba neuvědomujeme – slyšíme.
Autor nás svým svižným a čtivým způsobem provádí tajuplnými stezkami jazyka, ukazuje nám to, čeho si při běžné komunikaci vůbec nevšimneme, ale co působí na podvědomí posluchačů a rozhoduje o úspěchu či neúspěchu našeho projevu. Na řadě příkladů si uvědomíme, jak pouhé jedno slovo, dobře či špatně zvolená metafora, mohou změnit třeba i dějiny národů. 

Zprávy z redakce

02. 05. 2018

Přijďte na Svět knihy 2018!

Od 10. do 13. května bude Praha žít jen a jen knihami. Na pražském Výstavišti totiž proběhne 24.... [více]

26. 03. 2018

Praktická realizace měnové politiky v malé otevřené ekonomice

Monografie významných českých autorů pokrývá stěžejní otázky vnější rovnováhy v malé otevřené... [více]