Úvod > O nás > Zprávy z redakce > Najít odvahu znovu se postavit na nohy

Najít odvahu znovu se postavit na nohy

01. 09. 2016

Bestesellerová publikace Co tě nezabije, to tě posílí nás učí, jak se vyrovnat s tím, co nás v životě potkalo

Brené Brown – spisovatelka a výzkumná pracovnice zabývající se problematikou zranitelnosti, odvahy, hanby, studu a hodnot - ve své nové publikaci nazvané Co tě nezabije, to tě posílí  poukazuje na paradox lidské odvahy – jsme-li v tom, co děláme, dostatečně odvážní, nevyhneme se neúspěchům, které nás mohou srážet dolů a nahlodávat naši odvahu. Důležité je nenechat se odradit, ale umět se zvednout a jít dál. Autorka vychází ze svých celoživotních výzkumů a ukazuje, jak důležité je pojmenovat myšlenky, obavy a pocity, jež zakoušíme, přijmout příběh svého života, vyrovnat se s tím, co nás potkalo – a nalézt tak v životě hlubší smysl, moudrost a naději. Být zranitelný není o tom, zda vyhrajeme či nikoli. Znamená mít odvahu projevit se a jít s kůží na trh v situaci, kdy nikterak nekontrolujeme výsledek. Zranitelnost není slabina, je to nejvýznamnější ukazatel a měřítko naší odvahy.
Pokud se odhodláme vystavit působení světa kolem sebe a milovat z celého srdce, nevyhneme se žalu a zklamání. Pokud budeme zkoušet nové, inovativní věci, nevyhnutelně poznáme neúspěch. Pokud se budeme zapojovat do toho, co se děje kolem nás, nevyhneme se rozčarování. Naučíme-li se však všechno to, co zakoušíme, prožít, včetně s tím spojených emocí, a převzít odpovědnost za příběhy svého života, můžeme tyto příběhy dovést do úspěšného konce. Nestaneme se postavami v příbězích, které píše někdo jiný. Autorka „zpomaleně“ sleduje proces našeho pádu, neúspěchu či zklamání, kdy se ocitáme v „prachu arény“, a toho, jak se posléze zvedáme na nohy. Tento přístup umožňuje všímat si a uvědomovat si všechny možnosti a volby, jež se před námi v okamžicích, kdy prožíváme nepříjemné pocity a trápíme se, do široka otevírají, a seznámit se s jejich důsledky, abychom se po pádu dokázali zvednout a jít dál.
Potřebujeme více lidí ochotných ukázat druhým, jaké to je riskovat a přestát neúspěch, zklamání a žal – lidí ochotných pocítit vlastní bolest a utrpení namísto toho, aby je přenesli na druhé, ochotných přijmout odpovědnost za příběhy svého života, žít v souladu se svými hodnotami a jít s kůží na trh. Chcete-li se zařadit mezi ty, kteří chtějí toto dokázat, pak je tato kniha určena právě vám. Pro kritiky, cyniky a štváče není totiž větší hrozby než lidé, kteří jsou ochotni přijmout pády jako součást svého života, protože tito lidé se naučili, jak být odvážnými a plnohodnotnými bytostmi. Zapomeňte na to, kým byste podle svých představ chtěli být, a přijměte to, kým jste.

Zprávy z redakce

27. 06. 2017

Pohleďte nejdříve do svého nitra, chcete-li něco dokázat!

„Filozofie se dnes netěší kdovíjaké oblibě, nicméně Ryanu Holidayovi se podařilo znovu najít její... [více]

02. 06. 2017

Typologie osobnosti v medicíně: lékaři, sestry, pacienti

Po úspěšných monografiích Typologie osobnosti pro manažery a Typologie osobnosti: přátelé,... [více]