Úvod > O nás > Zprávy z redakce > Pohleďte nejdříve do svého nitra, chcete-li něco dokázat!

Pohleďte nejdříve do svého nitra, chcete-li něco dokázat!

27. 06. 2017

„Filozofie se dnes netěší kdovíjaké oblibě, nicméně Ryanu Holidayovi se podařilo znovu najít její místo v našich životech. Tato kniha – plná nezapomenutelných příběhů, strategií a nápadů – je důležitá pro každého, kdo chce něco vykonat a dokázat. Bez přehánění lze říci, že až ji dočtete, už nikdy neotevřete notebook, abyste pracovali stejně jako dřív.“

JIMMY SONI, bývalý šéfredaktor The Huffington Post

   

Co nám zabraňuje v dosahování našich cílů? Nehledejme žádné objektivní příčiny, ale podívejme se do vlastního nitra. Největší překážkou totiž bývá ve většině případů naše ego. Jakmile máme nějaké ambice, schopnosti či motivaci, přihlásí se ego o slovo. Každý, kdo má potenciál stát se úspěšným, je zároveň velmi zranitelný nezdravou vírou ve vlastní důležitost a nadřazenost.

Ryan Holiday radí, jak potlačit naše ego dřív, než nás svede na scestí. Na četných příkladech ukazuje, jak různá úroveň přebujelosti ega ovlivňuje naše úspěchy a schopnost prosadit se. V knize se dozvíme, jak postupovat, aby nám ego nebránilo v rozvoji, ale naopak nám pomohlo k dosahování našich cílů. Kniha je pro každého, kdo chce něco dokázat.

Snad každý člověk se považuje za dokonale vyrovnanou osobnost. Nicméně ego se o slovo přihlásí u každého, kdo má nějaké ambice, schopnosti, motivaci, nějaký potenciál, který chce naplnit. Přesně to, co z nás dělá slibné myslitele, manažery či podnikatele, co nás nutí dostat se v daném oboru na špici, nás činí zranitelnými vůči temnější stránce naší psýché, vůči nezdravé víře ve vlastní důležitost. Vůči aroganci. Sebestřednosti a vlastní nadřazenosti. Sklonu si za všech okolností prosadit svou. Ego nás někdy svazuje tak, že nejsme schopni své předpoklady posoudit realisticky a s nadhledem. Člověk má vesměs sklon se nekriticky přeceňovat a zveličovat své ambice … o to bolestnější pak bývají jeho pády. Kniha, jež se okamžitě po svém vydání stala bestsellerem, poskytuje návod, jak postupovat, aby ego nebránilo člověku v jeho rozvoji a dovedlo ho na cestu pokory a vnitřní disciplíny. Zvláště v období, které „glorifikuje“ internet, sociální sítě či jiné formy sebeprosazování, má být boj proti přebujelým egům veden na všech frontách. Tuto knihu plnou nezapomenutelných příběhů ze současnosti, strategií a životních lekcí by si měl přečíst každý, kdo chce něco opravdu dokázat.

Ryan Holiday je známý spisovatel a bývalý marketingový ředitel firmy American Apparel. Založil společnost Brass Check, mezi jejíž klienty patří takové firmy, jako TASER či Google.

Zprávy z redakce

14. 02. 2019

O tom, jak odemknout dětský potenciál

Ve čtvrtek 7. února proběhla v knihkupectví Luxor na pražském Smíchově beseda a autogramiáda autorů... [více]

09. 01. 2019

Autoři knihy Odemykání dětského potenciálu na eReading.cz

Kateřina Novotná a Jan Mühlfeit, autoři populární publikace Odemykání dětského potenciálu,... [více]

Tento web používá pro svoji funkčnost, analýzu návštěvnosti a nástroje marketingu soubory cookies. ZOBRAZIT DETAILY Rozumím